نمایشگاه بین‌المللی فارس میزبان ۲ نمایشگاه محصولات دانش بنیان و تجهیزات صنعت نفت است
    
تعداد بازدید: 942
    

چاپ

    
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/7/17

به گفته مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس، نمایشگاه محصولات دانش بنیان وفناوری‌های پیشرفته ایران و شانزدهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت، گاز وپتروشیمی به مدت چهار روز از ۱۶ تا ۱۹ مهرماه در شیراز در حال برگزاری است.

محسن نهاوندی در یک نشست خبری که با حضور مجریان دو نمایشگاه فوق برگزار شد، بیان کرد: همزمانی نمایشگاه محصولات دانش بنیان وفناوری‌های پیشرفته ایران با شانزدهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت، گاز وپتروشیمی را به فال نیک می‌گیریم و در این راستا نشست‌هایی مشترک برای هم‌افزایی فعالان دو حوزه پیش‌بینی شده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس افزود: این نمایشگاه از روز یکشنبه ۱۶ مهرماه ساعت ١٠:٣٠ صبح آغاز به کار کرده است و به مدت چهار روز برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه ساعت بازدید از این نمایشگاه از ١٠:٣٠ صبح تا ١٧ بعدازظهر اعلام شده، گفت: این نمایشگاه با حضور ۹۰ شرکت دانش بنیان و فناور در حال برگزاری است.

به گفته دکتر نهاوندی نمایشگاه محصولات دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

او همچنین کمک به تجاری سازی محصولات دانش بنیان را مهمترین هدف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: با همکاری مجری نمایشگاه صنعت نفت، تلاش خواهد شد نشست‌های تبادلی برای شرکت‌های دانش بنیان برگزار شود.

دکتر نهاوندی بیان کرد: رویداد‌های موثری در حاشیه این نمایشگاه از جمله؛ رویداد‌های ارائه نیاز صنایع فارس، پنل هم اندیشی و اشتراک تجربه در حوزه صادرات و بین‌المللی سازی محصولات دانش بنیان، نشست جذب سرمایه در حوزه نانو، نشست معرفی نوآوری‌های ساختمان و... برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه در این نمایشگاه، صنایع و دانشگاه‌های کشور عراق هم شرکت خواهند کرد، گفت: تلاش می‌شود هیات‌های تجاری از کشور‌های همسایه در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس همچنین با بیان اینکه این نمایشگاه درسه سالن برگزار می‌شود، افزود: به جر استان فارس، شرکت‌های دانش بنیان و فناور از استان‌های یزد، اصفهان، کرمان و تهران نیز در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

او تصریح کرد: نسبت به تعرفه نمایشگاه‌های بین‌المللی، نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان از تخفیف خوبی برخورار شده است.

دکتر نهاوندی اشاره ای هم به شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزان صنعت نفت،گاز و پتروشیمی کرد و گفت:این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه محصولات دانش بنیان وفناوری‌های پیشرفته ایران از ۱۶ تا ۱۹ مهرماه برگزار می‌شود

او ادامه داد: از آنجا که شیراز پتانسیل خوبی به لحاظ موقعیت‌های نفتی دارد، برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تبادل اندیشه شرکت‌های فناور در این حوزه خواهد بود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با اشاره به رتبه چهارم ایران در صنعت نفت و رتبه دوم در حوزه گاز دنیا، گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی برای ایجاد تعامل اقتصادی، فنی و سرمایه گذاری به ویژه در حوزه پتروشیمی است.

او ادامه داد: این نمایشگاه در متراز ۲۵۰۰ مترمربع با حضور ۶۰ شرکت پیش‌بینی شده است.

به گفته دکتر نهاوندی بیش از ۵۶ درصد از شرکت‌های شرکت کننده در این نمایشگاه از استان فارس هستند و مابقی مربوط به استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی است. 

او یادآور شد: شرکت‌های شاخصی چون؛ زاگرس جنوبی، کولر هوایی آبان، فراسان، ساختمان نصر و ... در این نمایشگاه حضور دارند.

 

از   1   رای
1

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین اخبار نمایشگاه باخبر شوید

تعداد افراد آنلاین: 5 نفر

آمار بازدید امروز: 1965 نفر

آمار بازدید کل: 5666232 نفر

07136200040-3 07136200040-3
07136200047 07136200047
info@farsfair.ir
شیراز - شهرک گلسـتان - بلوار علامه دهخدا - محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فـارس - ساختمان اداری
کد پستی : 88111-71894

با ما همـــراه باشید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نمایشگاه بین المللی فارس می باشد

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس