نمایش توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان فارس در نمایشگاه بین المللی فارس


  نمایش توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان فارس در نمایشگاه بین المللی فارس

گشایش اولین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و متوسط استان فارس با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار فارس و جمعی از مسئولین کشوری و استانی

 

اولین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و متوسط استان فارس با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استاندار فارس و جمعی از مسئولین کشوری و استانی عصر روز سه‌شنبه مورخ ۲۲ مرداد ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس گشایش یافت.

 

 

محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه این نمایشگاه ابراز داشت:باید تلاش شود با منابعی که پیش‌بینی می‌کنیم زیرساخت‌ها را توسعه دهیم و با استقرار آن در مجموعه شهرک‌های صنعتی از لحاظ تامین برق و سایر تاسیسات همچون سیستم‌های تصفیه فاضلاب وضعیت را بهبود بخشیم.

وی صنایع کوچک و متوسط را زنجیره تامین صنایع بزرگ دانست و بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی کوچک است و ما به عنوان سازمان تخصصی به صورتی ویژه در قالب برنامه‌ها و افزایش توانمندی کیفی‌سازی از آنان حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه فارس از نظر تنوع تولیدات در کشور صاحب رتبه است، به پیشرفت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، لوازم خانگی و صنایع غذایی اشاره کرد و گفت: تعداد واحدهای به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌های صنعتی ۴۳هزار و ۷۰۰ واحد در کشور است که  در فارس به ۳۰۴۰ واحد است و این آمار نشان‌دهنده سهم ۶.۹ درصدی این استان است.

 

 

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در آیین گشایش نخستین نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط  استان فارس  با تاکید بر اینکه نقش صنایع کوچک و متوسط در پیشبرد توسعه صنعتی کشور بی‌بدیل است، عنوان کرد:  توسعه صنایع کوچک رمز گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دهه‌های آینده است. این صنایع از طریق کارآفرینی، نوآوری، تغییر فناوری، پویایی صنعت و ایجاد اشتغال و درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیر می‌گذارند.

استاندار فارس ادامه داد: دولت تدبیر و امید برای رونق و توسعه صنایع کوچک و متوسط تلاش‌های خوبی کرده است و در ادامه مصمم هستیم از همه حمایت‌ها برای توسعه این صنایع اعم از تسهیلات نظام بانکی و توسعه‌ای بهره بگیریم.

 

 

همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در این آیین با بیان اینکه ۲۰۱ واحد صنعتی خرد، کوچک و متوسط در فارس با اشتغال بالغ بر ۱۹۰۰ نفر و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری حاصل شده است،‌ اعلام کرد: امسال دو شهرک صنعتی دیگر با حمایت صددرصدی دولت به مجموعه استان افزوده می‌شود.

احد فتوحی با بیان اینکه فارس به سمت توسعه صنعتی در حال پیشرفت است، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت امیدواریم ۳۰۰۰ واحد در حال ساخت و ساز در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

 

 

 مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس در آئین گشایش این نمایشگاه از برگزاری این نمایشگاه در چهار سالن سرو، بهار، نرگس و ملاصدرا خبر داد و گفت 170 شرکت در قالب ۳۰۰ غرفه در فضایی بالغ بر 8500 متر مربع فضای مسقف به نمایشگاهی به ارائه آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات خود می‌پردازند.

وی افزود: حضور، عرضه و رقابت تولید کنندگان در نمایشگاه‌ها در شرایط فعلی می‌تواند به معرفی، توسعه، و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات و خدمات کمک کند و بدون شک حمایت استانداری فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در برگزاری این رویداد در سال رونق تولید می‌تواند برای توسعه اقتصادی کشور مهم و راه گشا باشد.

 

 

 موسوی زمینه فعالیت مشارکت کنندگان را صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، صنایع فلزی، صنایع کانی غیر فلزی، صنایع نساجی و سلولزی و صنایع برق و الکترونیک اعلام کرد و افزود ۹۲ درصد غرفه داران از استان فارس و مستقر در شهرک های صنعتی فارس هستند که از یارانه شرکت شهرک های صنعتی جهت حضور در این نمایشگاه برخوردار شده‌اند.

 وی همچنین گفت : در آئین گشایش این نمایشگاه از کتاب بانک جامع صنایع استان فارس رونمایی شد و مجوز اولین شهرک صنعتی خصوصی کشور توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار فارس اعطا گردید.

 

 

موسوی با اعلام اینکه در زمان برگزاری این نمایشگاه نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی متفاوتی برپا می‌گردد گفت: برنامه‌ریزی شده است که همه روزه مدیران و هیأت های تجاری از شهرک‌های صنعتی استان‌های تهران، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، اصفهان و خوزستان و همچنین هیأت ۱۲ نفره تجاری از کشور عراق به اتفاق رئیس اتاق بازرگانی،  و نیز رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورها و مدیران میزهای تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از این نمایشگاه بازدید نمایند.

  مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس با اشاره به اینکه ورود به سالن های این نمایشگاه با ثبت اطلاعات مراجعه کنندگان جهت طبقه بندی اطلاعات بازدیدکنندگان و تحلیل مناسب جهت پیشرفت نمایشگاه های تخصصی، امکان پذیر است گفت: تمامی علاقه مندان، متخصصان و عموم مردم می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه تا روز جمعه مورخ ۲۵ مرداد ۹۸ همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس مراجعه  نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاریخ ارسال خبر: سه شنبه، 22 مرداد 1398

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد