حضور و سخنرانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در مراسم روز جهانی صنعت نمایشگاهی


  حضور و سخنرانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در مراسم روز جهانی صنعت نمایشگاهی

متن سخنرانی جناب آقای سید محمود موسوی مدیرعامل محترم شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در مراسم روز جهانی صنعت نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ، مورخ : 21/3/97

 

 

بنام خداوند بخشنده مهربان    خداوند وجسم و خداوند روح و خداوند جان

 

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، فرا رسیدن روز شکوهمند جهانی نمایشگاه ها را خدمت حضار محترم، متولیان ، سیاستگذاران ، مجریان امور نمایشگاهی تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق عزیزان را از حضرت حق مسئلت می دارم.

 

عنوان ؛ جایگاه صنعت نمایشگاهی در کشور :

 جامعه  نمایشگاهی کشور مرکب از تشکیلات سیاستگذاری و نظارت ، سایت ها ، مراکز آموزش ، رسانه و تبلیغات ، مجریان ، غرفه سازان ، شوراها و کارگروههای مرتبط دولتی و غیر دولتی بعنوان شکل دهنده و بخشی از زیر ساخت توسعه تولید و اقتصاد کشور محسوب میشوند . که صنعت نمایشگاهی شایسته ای را در کشورمان رقم زده اند.

صنعت نمایشگاهی نیازمند تشکیلاتی قوی است که همزمان با توسعه جهانی نمایشگاهها بتواند با ادبیات مخصوص خویش پا به پا حرکت و در مجامع بین المللی رقابت نماید که البته این مهم سالیان متمادی است با نقش ویژه استاد ارجمند جناب دکتر اسفهبدی و پایداری بهینه ایشان،دستاوردهای مهمی در حوزه بین الملل حاصل  شده است .ضمن اینکه مسئولیت جهانی ایشان در انجمن نمایشگاههای جهان ufi مایه مباهات جامعه نمایشگاهی کشور است.

امروز صنعت نمایشگاهی به مجموعه قوانین تخصصی مربوط به خود نیاز شدید دارد ، تا سیاستگذاری آن از اداره سلیقه ای گوناگون هر منطقه و بخشنامه های متغیر خارج و به  قانون تکیه  کند .

تشکیلات مرتبط با حوزه نمایشگاهی نیاز به تحرک و همجمعی مستحکم تری است که بتواند بعنوان عامل توسعه، روشن تر و قدرتمندتر ایفاء نقش کرده و مشکلات و موانع مختلف حکومتی و غیره را مرتفع نماید که در این خصوص شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بدنه ای فیمابین بخش خصوصی و دولت ، خارج از جغرافیای مرکز، شایسته این تمرکز گری است .

 

دوستان و همکاران عزتمند صنعت نمایشگاهی کشور:

امروز با افتخار دنبال ایجاد وحدت کارساز در حوزه سایت های نمایشگاهی هستیم .

این اتحاد، همراهی همه جانبه اعضا برای بهتر برگزار شدن نمایشگاه ها در سایت هاست ، بارفاقت میتوانیم همیار هم باشیم و برای ارتقاء سطح کیفی نمایشگاه های مختلف به همدیگر کمک نمائیم .

سایت های کشور به توجه و حمایت بیشتری از جانب دولت محترم و سازمان توسعه تجارت و مجموعه وزارت صنعت معدن تجارت نیاز دارند، زیر ساخت توسعة تولید و صادرات، همین نمایشگاه ها هستند که به دولت کمک میکنند نرخ تولید و صادرات را در پهنای اقتصاد کشور ارتقاء دهند . با اندک توجه و حمایتی میتوان فضای فیزیکی نمایشگاه ها را وسعت بخشید و نمایشگاه های مناسب تعریف نمود .

تقویم سالیانه بعنوان خط مشی توفیق و توانایی هر سایت و‌مجموعه است. ما برای تنظیم تقویم نمایشگاهی نیاز به رایزنی بهتری با مرکز و سایر استان های عمل کننده داریم. آمایش سرزمینی عناوین نمایشگاهی به فراخور منطقه جغرافیایی و شرایط ویژه و توانایی هر استان انجام تا تمامی استانها از عناوین با کیفیت برخوردار، و در برگزاری نمایشگاه ها هم تاثیرات مثبت و  خوب گذارد.

سیاست ما پایان دادن به نمایشگاه های فروشگاهی ، تجاری و منطقه ای است و تبدیل آنها به قالب های تخصصی و بین المللی است .

سیاست ما همزمان با برگزاری هر نمایشگاه ، جذب هیات های خارجی جهت بازدید از نمایشگاه ها، و نیز دائر کردن کارگروه ها وهمایش های تخصصی جنبی در هر نمایشگاه است .

سیاست ما حضور جسورانه تر  و مشارکت در نمایشگاه های مهم دنیاست تحت عناوین اختصاصی یا پاویون یا منطقه ای .این اتفاق میتواند به گسترش و موفقیت تولید و صادرات بیشتر کمک کند . سازمان توسعه تجارت با برنامه ریزی و سازماندهی فراگیرتر در مساعدت و ایجاد تسهیلات برای مشارکت سایر استان ها همراهی بیشتری معمول دارد و مجال حضور دیگر سایتها در خارج از کشور فراهم سازد .

سایت های نمایشگاهی می توانند در ایجاد مراکز تجاری دائمی ایران در خارج از کشور نیز فعال و حرفه تخصصی خود را در اجرای سیاست های صادراتی، تحت عنوان صادرات خدمات بکار گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

از فرصت استفاده میکنم و آماری مقایسه ای از موفقیت های  همکارانم در استان فارس تقدیم مینمایم :

 

 

 

 

 تاریخ ارسال خبر: پنجشنبه، 24 خرداد 1397

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد

Web Design: Atlas Graphic