برگزاری چهاردهمین دوره بزرگترین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی کشور در شیراز


  برگزاری چهاردهمین دوره بزرگترین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی کشور در شیراز

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس از برگزاری چهاردهمین دوره بزرگترین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی کشور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس خبر داد

 

سید محمود موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه ­های بین المللی فارس گفت: چهاردهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی (ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری) با زمینه فعالیت انواع  ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات باغبانی، کود، سم، بذر و صنایع وابسته حوزه کشاورزی روز سه شنبه  مورخ 4 اردیبهشت ماه 1397 در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس گشایش یافت.

 

 

وی کشاورزی را صنعتی پویا و تاثیر گذار در رونق اقتصاد کشورها دانست و افزود ارتقاء علم و فناوری این صنعت و توجه ویژه به آن می تواند تولید بیشتر مواد غذایی، قیمت تمام شده پایین تر، درآمد زایی بیشتر، افزایش قدرت خرید و حتی ایجاد فرصت های اقتصادی جدید در بخش های غیر کشاورزی را در برداشته باشد.

 

 

موسوی از اهداف برگزاری این نمایشگاه، معرفی و حمایت از تولید کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان و همچنین فراهم آوردن بستری مناسب جهت تعامل با کشورهای مطرح و پیشگام این صنعت در جهان و انتقال تجارب و فناوری های نوین و همچنین صادرات ماشین آلات ایرانی ، خدمات و محصولات کشاورزی به خارج از کشور  برشمرد و گفت در این نمایشگاه تلاش شده تا با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و امکانات به پیشرفت این صنعت حیاتی کمک شود.

 

 

موسوی همچنین از همکاری کشور آلمان در برگزاری این نمایشگاه خبر داد و اعلام داشت این نمایشگاه در پنج سالن مسقف نمایشگاهی به مساحت 17هزار متر مربع و3هزار متر مربع فضای باز نمایشگاهی که به نمایش مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا تخصیص یافته و با حضور 173 تولید کننده و شرکت داخلی از سراسر نقاط کشور  و 25 شرکت خارجی از کشورهای آلمان ، روسیه ، فرانسه ، هلند ، لهستان ، بلژیک ، ایتالیا ، اسپانیا ، چین ، ترکیه ، قطر و عمان برگزار میگردد.

 

 

از دیگر شاخص های ویژه این رویداد حضور استاندار محترم فارس و معاون محترم وزیر کشاورزی بوده که ایشان علاوه بر بازدید از غرفه های مشارکت کنندگان از شش محصول جدید و نوآوری ایرانی که برای اولین بار معرفی می شدند رونمایی کردند.

 

 

وی تشریح کرد پیرو سفر استاندار محترم فارس در فروردین ماه سال جاری به کشور قطر و دعوت رسمی از مسئولین مربوطه جهت بازدید و حضور در نمایشگاه مذکور ، هیأتی از سوی وزارت شهرداری و محیط زیست این کشور به عنوان پاویون اختصاصی دولت قطر در این نمایشگاه حضور دارند و پاویونی نیز از کشور آلمان با همکاری شریک تجاری آلمانی ( شرکتDLG  ) در این نمایشگاه دایر شده که حضور 12 غرفه آلمانی را رقم زده است. شرکت های بین المللی حاضر در این نمایشگاه به ارائه جدیدترین دستاورد ها ، خدمات و محصولات خود می پردازند.

 

 

موسوی از برگزاری 25 همایش و کارگاه آموزشی تخصصی صنعت کشاورزی در حاشیه روز های برگزاری این نمایشگاه و برگزاری همایش و کارگاهی با همکاری کشور آلمان در روز دوم این نمایشگاه خبر داد و گفت این نمایشگاه به مدت 4 روز تا جمعه مورخ 7 اردیبهشت ماه 1397 همه روزه از ساعت 15 تا 21 مورد بازدید تمامی متخصصان ، علاقمندان و فعالان این بخش قرار خواهد گرفت.

 تاریخ ارسال خبر: چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد

Web Design: Atlas Graphic